masterclass
/’mɑː.stə.klɑːs/
Krótkie i intensywne zajęcia, w trakcie których ekspert dzieli się wiedzą i umiejętnościami w ważnym, wąskim i specjalistycznym obszarze.
Czym jest masterclass
Krótkie, intensywne warsztaty omawiające wybrane zagadnienia z zakresu projektowania, tworzenia i zarządzania produktami cyfrowymi w oparciu o dane. Celem każdego masterclassa jest przekazanie w pigułce wiedzy i umiejętności, które możesz natychmiast zastosować w swojej pracy.
Formuła masterclass
- spotykamy się online, na intensywne 4 godziny zorientowane na jeden wąski temat
- pracujemy warsztatowo, w małych grupach, a każde ćwiczenie jest omawiane przez prowadzącego na forum
- program jest opracowany zgodnie z cyklem Kolba: wykłady przeplatane są ćwiczeniami i refleksją, a uczestnicy zdobywają umiejętności dzięki odniesieniu jej do praktyki zawodowej
Dla kogo jest masterclass
- dla specjalistów już pracujących w zawodzie, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności
- dla zespołów i firm, które chcę rozwinąć konkretne kompetencje swoich zespołów produktowych
Korzystamy z narzędzi
- Miro
- Zoom
-
Dostępne ścieżki
-
Product analytics
Odkryj jak wykorzystywać dane ilościowe i statystykę do tworzenia lepszych produktów cyfrowych i zwiększenia zaangażowania użytkowników.
-
Product design
Poznaj skuteczne metody pozwalające na projektowanie rozwiązań dopasowanych do potrzeb użytkowników.
-
Product management
Zdobądź praktyczne umiejętności zarządzania rozwojem produktów cyfrowych tak, aby zachwycać klientów i generować zyski.
-
Team
Zdobądź wiedzę o zarządzaniu zespołami produktowymi i produktem cyfrowym, dzięki której lepiej wykorzystasz wszystkie dostępne zasoby.
-
UX research
Naucz się jak zdobywać nową, użyteczną wiedzą o Twoim produkcie i użytkownikach poprzez wykorzystanie szerokiego zestawu metod badawczych.
Zaplanowane masterclass
- Iga Mościchowska
Skuteczne raportowanie badań
Poznaj najbardziej efektywne i efektowne formy prezentowania wyników badań. Naucz się formułować insighty tak, aby interesariusze chcieli się z nimi zapoznać. Zastosuj dobre praktyki na realnych przykładach i dowiedz się, jakich błędów nie popełniać.
- Michał Witkowski
Tworzenie metryk produktowych
W toku tego kursu nauczysz się, jak definiować dobre metryki, ściśle dopasowane do konkretnych produktów, które pozwolą Tobie podejmować lepsze decyzje projektowe i biznesowe.
- Jan Łój
AI w projektowaniu
Poznaj narzędzia AI, które przyspieszają prace projektowe. W trakcie szkolenia uczestnicy generują rozwiązania od konceptu przez architekturę informacji po interfejsy, ucząc się zasad promptowania i poznając ograniczenia narzędzi.
- Marcin Krzanicki
Projektowanie inkluzywne
To szkolenie z myślenia o dostępności, jako o elemencie produktu. O tym, jak na różnych etapach procesu projektowego można podejmować decyzje zwiększające inkluzywność produktów i rozwiązań oferowanych klientom.
- Iga Mościchowska
- Michał Witkowski
Atomic UX research
Poznaj podstawy frameworku Atomic UX Research, dzięki któremu skutecznie połączysz wiele źródeł danych w Twoim biznesie: od badań jakościowych, przez ilościowe, po dowolne inne źródła informacji użyteczne dla Twojego produktu.
- Beata Kupiec
Współpraca z interesariuszami
Naucz się identyfikować i kategoryzować swoich interesariuszy oraz poznawać ich potrzeby. Dzięki temu dowiesz się, jak dopasować do nich komunikację i jak efektywnie angażować ich w spotkania projektowe.
- Michał Witkowski
Wizualizacja danych ilościowych
Naucz się jak tworzyć użyteczne wykresy, jak je czytać, żeby szybko znaleźć w nich najważniejsze informacje oraz jak wykorzystać tą wiedzę żeby lepiej zrozumieć i przewidzieć zachowanie użytkowników Twojego produktu.
FAQ:
najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
-
Czym się różni masterclass od szkoleń?
Masterclass to krótki kurs online, który skupia się na konkretnym, wąskim zagadnieniu. Podobnie jak warsztaty stacjonarne, łączy wykłady z ćwiczeniami warsztatowymi i pracą nad praktycznymi przykładami z praktyki zawodowej. Jest jednak skierowany do osób, które mają już ogólną wiedzę i doświadczenie w danym temacie. Masterclassy pozwalają poznać niuanse i potrenować wybrane umiejętności w praktycznych ćwiczeniach. Nie dają jednak przekrojowej wiedzy, jaką można poznać na dłuższych warsztatach.
-
Byłe_am już na szkoleniu o podobnej tematyce, czy masterclass jest dla mnie?
Masterclassy to nie tylko bardziej zniuansowana wiedza, więcej szczegółów i skupienie na konkretnym obszarze wiedzy. To także jeszcze więcej treningu i ćwiczeń praktycznych, które pozwalają utrwalić wiedzę. Może się więc zdarzyć, że część materiału ze szkolenia pokryje się z materiałem z masterclassów, jednak zostanie on bardziej gruntownie omówiony i przećwiczony.
-
Jestem początkującym projektantem, czy masterclass jest dla mnie?
Tworząc każdy masterclass, zakładamy że uczestnicy mają już co najmniej podstawową wiedzę i co najmniej roczne, a nawet kilkuletnie doświadczenie w zawodzie. Nie jest to miejsce do zdobywania całkiem nowej wiedzy, ale raczej podnoszenia swoich kwalifikacji i praktycznego treningu. Trenerzy dbają jednak, aby wszyscy uczestnicy czuli się komfortowo w grupie i dostosowują swoją komunikację do potrzeb wszystkich uczestników.
-
Jakie oprogramowanie muszę mieć, aby dołączyć do spotkania?
Spotkanie prowadzimy na platformie wideokonferencyjnej Zoom i tablicy wirtualnej Miro. Oba narzędzia udostępniamy w ramach szkolenia, nie musisz tworzyć konta. Oba są dostępne w wersji przeglądarkowej, więc nie musisz pobierać programów. Zadbaj jedynie o:
-
- sprawny komputer (jeśli masz możliwość, polecamy pracę na 2 monitorach),
- przeglądarkę (polecamy Chrome),
- dostęp do internetu,
- kamerkę i słuchawki, które pozwolą ci na pracę z grupą.
Jeśli chcesz, możesz też pobrać desktopową wersję Zoom przed spotkaniem.
-
-
Czy otrzymam certyfikat?
Oczywiście! Po zakończeniu szkolenia otrzymasz plik PDF z imiennym certyfikatem. Każdy certyfikat zawiera opis kursu, program oraz indywidualny numer identyfikacyjny, który potwierdza zakończenie szkolenia.
-
Kiedy otrzymam materiały szkoleniowe?
Zwykle w ciągu 2 dni roboczych po zakończonym szkoleniu trenerzy wysyłają wszystkim uczestnikom wiadomość e-mail z linkiem do pobrania materiałów, czyli prezentacji, wypełnionych tablic wirtualnych i wszelkich dodatkowych materiałów edukacyjnych.
-
Czy mogę pochwalić się certyfikatem na LinkedIn?
Jak najbardziej do tego zachęcamy! Wystarczy podać w formularzu LinkedIn dane naszej firmy – [ation] center – oraz numer identyfikacyjny podany na certyfikacie.
-
Jak wygląda proces zapisywania się na szkolenie?
- Zgłoś swój udział – jeśli zdecydowałeś się na jedno ze szkoleń – warsztaty stacjonarne lub masterclass – wypełnij formularz zgłoszeniowy i podaj dane uczestników.
- Opłać bilet – możesz zapłacić od razu przez bramkę szybkich płatności lub dokonać przelewu na podstawie wystawionej faktury pro forma. Masz 7 dni na dokonanie opłaty, w trakcie których rezerwujemy dla Ciebie bilet.
- Odbierz fakturę – po opłaceniu biletu otrzymasz od nas fakturę elektroniczną na podany w zgłoszeniu adres email.
- Weź udział w szkoleniu – tydzień przed szkoleniem otrzymasz maila z informacjami organizacyjnymi i dostępami do wydarzenia.
-
Czy otrzymam fakturę VAT?
Tak, oczywiście! Po wpłynięciu środków na nasze konto, najpóźniej w ciągu 3 dni roboczych otrzymasz od nas fakturę VAT potwierdzającą wpłatę.